ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Виставка скульптур вражаючої краси

Електронна адреса Друкувати PDF

Днями в мистецькій вітальні обласної бібліотеки для юнацтва відбулося відкриття виставки дерев'яної скульптури Володимира та Віктора Лупійчуків “Козацькому роду нема переводу” з колекції Національного заповідника “Замки Тернопілля” - перлини Збаразького музею. Скульптури неймовірні і програма творчого вечора дуже цікава!

На початку творчого вечора прозвучала пісня “Я — України син” у гарному виконанні студента ХМУ

ім.В.Заремби Сергія Гуменного.

Хмельничани можуть пишаємося тим, що подільська земля дала Україні неймовірно талановиту людину - заслуженого майстра народної творчості, лауреата Міжнародної премії ім. В. Винниченка, лауреата премії Фонду Тараса Шевченка Володимира Лупійчука.


Приємно було бачити у виставковій залі нащадка майстра різця - сина Віктора Володимировича, який успадкував батьківський талант і представив до уваги глядачів свої роботи — триптих “Гопак”.

Понад 50 дерев'яних скульптур Володимира Лупійчука уже більш як 10 років експонуються у виставкових залах Збаразького замку Національного заповідника “Замки Тернопілля” та викликають щирий подив і захоплення у відвідувачів. Козацька та шевченківська тематика зайняла чільне місце в творчості батька Володимира Васильовича та сина Віктора Володимировича.


Роботи дивують, захоплюють, вони ніби живі свідки нашої величної історії, на якій потрібно виховувати нове покоління вільної України.

В експозиції представлено 7 дерев'яних скульптур Володимира Лупійчука.

Творчість Володимира Лупійчука формували реалії тоталітарної дійсності, власне бачення історичної ролі українського козацтва. Під його чарівним різцем козаки наче оживають: грають на бандурах, танцюють, бенкетують, сумують, прощаються з коханими, верхи на конях летять у бій. Серед десятків творів, майстерно створених різцем митця, значну частину становлять скульптури, створені за мотивами шевченкових віршів і поем.


Крім козаків, Лупійчук увіковічнював у скульптурах Лесю Українку, Данила Галицького, Устима Кармелюка, Івана Франка, О. Маковея, С.Крушельницьку. Серед його героїв історичні постаті:

Гонта і Залізняк, Данило Галицький, Устим Кармелюк, Іван Богун, Данило Нечай, Маруся Богуславка, літературні персонажі: Захар Беркут, Лукаш і Мавка, Козак Мамай. Значну частину скульптур становлять ті, які Лупійчук створив за мотивами віршів і поем Тараса Шевченка. Більшість робіт підписував цитатами саме з його творів.


Ми маємо змогу побачити втілених у дереві героїв Шевченкової «Хустини” - “Випроводжала вдова свого сина, ту єдину дитину”, пережити трагізм «Тарасової ночі” - “Від Лимана до Трубайла трупом поле вкрито”, «Характерники”, “Думи мої, думи мої”(за мотивами творів Шевченка) , “Захар Беркут”, “Мавка і Лукаш”, “Кармелюк в лісі” - окраса експозиції.

Особливу подяку висловили організатору цієї виставки голові ГО “Лікарський клуб імені Степана Руданського” Борису Васильовичу Ткачу, який подарував можливість доторкнутися до прекрасного світу дерев'яної скульптури мешканцям та гостям обласного центру.


Співзвучними темі заходу стали емоційні виступи отамана Хмельницького окремого полку Українського козацтва імені Івана Нечая Сергія Скоробогатого,

поета-пісняра Сергія Білецького з авторською піснею “Гей, гей, козаченьки”; автора-виконавця Ігоря Білого з піснею “Всі ми шукаємо правди”.


Ці пісні, по-філософські пронизані авторським баченням світу, спонукають до роздумів осмислення суті людського життя. І, мабуть, не помилюся, коли скажу, що кожен, хто завітав на творчий вечір, отримав неабияку естетичну порцію насолоди від мистецтва, яке окрилює будні нашого життя.

Наталя Горденко

P/S Відеоматеріали на tvitter@tviypog1

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні