ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

"На Аскольдовій могилі поховали їх" ...

Електронна адреса Друкувати PDF

Минулої неділі, 29 січня, курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відвідали столицю держави, де відбулася патріотична акція та наукова конференція памʼяті Героїв Крут.

Її організаторами стали Київський молодіжний центр та Центр патріотичного виховання дітей та молоді «Юний прикордонник». Учасниками акції стали курсанти академії та учні ДНЗ Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Молодь о 10 годині ранку відвідала та поклонилася Аскольдовій Могилі, де знаходиться памʼятник Героїв Крут.

Як розповів полковник, доктор історичних наук Микола Кабачинський, після розстрілу студентів під станцією Крути, їх тіла були перевезені і захоронені у Києві. Так, приміром, на Байковому кладовищі є могила, в якій поховані тіла двох хлопців. В одного з них, як видно з фото, на прізвище Наумович, був родовий склеп, де його і поховали батьки в одній могилі разом з побратимом. Чому разом? Очевидно, перед розстрілом, хлопці обнялися… і так і застигли в

обіймах навіки, які вже ніхто не міг розʼєднати.

Нагадаю, що того трагічного і, водночас, героїчного дня близько 400-х сот молодих малоозброєних хлопчаків – київських курсантів і козаків «вільного козацтва» стали на захист Києва проти 4-х тисячного підрозділу Червоної гвардії під проводом есера Муравйова. Бій тривав 5 годин і оборонці української

державності отримали переконливу військову перемогу.

Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Український поет-класик Павло Тичина писав:
«На Аскольдовій Могилі
Український цвіт —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.

На кого посміла знятись
Зрадника рука?
Квітне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка...

На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай!
Понад все вони любили
Свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій Могилі
Поховали їх».

Нині свідомі українці вшановують памʼять юних захисників рідної землі. Того дня на Аскольдовій могилі крім керівництва держави було багато простих киян і гостей з різних регіонів України.

По закінченню акції пошанування героїв Крут, наша хмельницька делегація повернулась до Будинку вчителя, де були проведені презентація закладу і наукова конференція, присвячена героям Крут. На конференції виступили Микола Кабачинський, історики Києва, студенти КНУ ім..Т.Г. Шевченка. Потрібно відмітити, що нині Будинок вчителя – Музей УНР. По закінченню конференції усі учасники були нагороджені Грамотами і Сертифікатами.

Наталя Горденко

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні