ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Зробимо Хмельницький чистим!

Електронна адреса Друкувати PDF

В рамках Всеукраїнської екологічної акції Зробимо Україну чистою разом!наприкінці лютого відбувся Oбласний форум Взаємодії у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Миколи Островського.

У перші дні березня до Хмельницького завітала справжня весна. А це означає, що скоро зʼявиться перша зелена травичка, а буйноцвіття підсніжників змінять перші весняні квіти. І так хочеться, щоб на вулицях міста було чисто і охайно. З цією метою ГО “Lets do it, Ukraine!” організовує генеральне прибирання вулиць наших міст і селищ. Координатором акції «Зробимо Україну чистою разом!» у Хмельницькому Вероніка Стрельченко та представник Національної команди ГО «Let’s do it, Ukraine» Олег Шкода. Вони розповіли, що згадана акція є частиною всесвітнього руху «Let’s Do It, World», що об’єднує понад 13 мільйонів людей в 113 державах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй країні, щоб піклуватися про екологію нашої планети. Приміром, на акцію минулого року в Україні вийшло близько

півмільйона людей.


«Цьогоріч проведення акції планується на 23 квітня. На даний момент обрано 7 зон для прибирання. До прибирання плануємо залучити громадські організації, студентство, учнів шкіл та професійних навчальних закладів, партнерів та взагалі всіх людей, хто прагне зробити наше місто та область чистим. Щоб зацікавити людей у цій ідеї ще сильніше, ми плануємо після прибирання провести фестиваль «Еко-фест», - коротко розповіла про план щодо цьогорічної акції Вероніка Стрельченко.
Важливим є те, щоб люди не просто виходять на прибирання міста, а і зрозуміли сенс всім відомого вислову «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Зокрема в Хмельницькому, у ХОУНБ ім.. М. Островського щонеділі проводяться форуми та лекції з теми екології, на території бібліотеки розташований пункт збору батарейок. Такі ж пункти знаходяться і в кожній школі міста. Організатори переконані, що співпрацю необхідно починати ще зі шкільної парти. Адже навчання у такому віці куди ефективніше.
Але для чого сміття сортується? Для того, щоб потім легше було його переробляти. Та у Хмельницькій області підприємств по переробці відходів майже немає. Підприємство Андрія Починюка чи не єдине у нашій області, що займається переробкою швейних відходів.
«Ми збираємо швейні відходи, у нас є спеціальне обладнання, що розбиває їх в нитку та розпушує у вату, яка потім іде на виробництво ватіну, набивки матраців і т.д.», - розповідає про принципи своєї роботи приватний підприємець. Також Андрій Починюк зазначив, що з одного боку, така справа досить прибуткова, з іншої – отриману сировину важко збувати, бо її на ринку витісняють синтетичні волокна. Щодо батарейок та інших відходів питання поки що остаточно не вирішене, але координатор Хмельницької області Вероніка Стрельченко запевнила, що вже розшукуються спонсори та всі можливі варіанти вирішення цієї проблеми.
За результатами минулорічної акції третина зібраного сміття пішла на переробку. При тому, що побутові відходи складають лише 1відсотк. Це доволі хороший показник для України.
Також нещодавно в Туреччині була проведена міжнародна конференція, де була поставлена доволі амбітна мета, за планом якої учасники руху зі всього світу(!) 8 вересня 2018 року вийдуть на наймасштабніше прибирання в історії. Якщо говорити про плани на ближче майбутнє, то цього року акція
Зробимо Україну чистою разом пройде 23 квітня. Кожен хмельничанин може долучитися та зробити внесок у розвиток ЕКО-України.


Євгенія Соболєва, прес-клуб «Юний журналіст"

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні