ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Демократія народжується у дебатах!

Електронна адреса Друкувати PDF

До Хмельницького  у першій половині березня на дводенний ІІІ Всеукраїнський дебатний Турнір «Маю право» прибули студенти та учні з усієї України. Позмагатися у майстерності аргументовано та впевнено переконувати опонента в правильності своєї думки прибуло 28 команд.

У часи становлення нашої країни, у часи, коли демократичність та свобода слова набувають все більшого і більшого значення, надзвичайно важливим є вміння правильно, коректно та доступно доносити свою думку. Це вміння, яке не дається від народження нікому. Воно набувається з досвідом. Саме тому хмельницька молодь прагне покращити власні вміння та обмінюватися навиками з молоддю із інших міст України.

Турнір «Маю право» проводиться уже третій рік поспіль. Порівнюючи з минулорічним конкурсом, ми маємо суттєвий підйом. У 2015 було 20 команд-учасників, а цього річ уже аж 28 з інших, нових міст. А це, повірте, прогрес. Власне команди складаються з 2 людей. Переважна кількість - студенти, але з Києва до нас приїхали і школярі. Та не має значення, працюєш ти, навчаєшся в університеті чи в школі, головне – бажання дебатувати, цілеспрямованість та розуміння для чого це все», - розповів Голова оргкомітету Турніру, студент Хмельницького університету управління та права Андрій Іваницький.


Турнір складався з 5-ти раундів, за результатами яких обирались півфіналісти, а потім і фіналісти. В суботу були проведені перші 4 раунди. Не дивлячись на те, що це був перший день, коли всі ще тільки знайомляться, на Турнірі панувала дуже приємна та позитивна атмосфера.
«Якби можна було б поставити оцінку, то я без сумніву поставив би 100 балів із 5»,- жартуючи поділився один із учасників Турніру. Воно й не дивно, зважаючи на підготовку.

Це не наша ідея, якщо чесно. Першим організатором була студентка економічного факультету нашого університету. Вона мала на меті організувати невеличкий турнір у Хмельницькому. Це була подія міського масштабу, у якій ми з Андрієм брали участь. Наступного року Турнір розширили до Всеукраїнського рівню. Цьогоріч ми взялися за організацію та вдосконалення вже досягнутого. Чесно кажучи, перед організацією нам довелося і самим набратись немало досвіду. Їздили по Україні на схожі дебатні Турніри у Києві, Львові, Одесі та інші міста. Організовувався наш проект впродовж приблизно трьох місяців у поєднанні з недоспаними ночами та незліченними літрами кави, але при організації головне не як ти готувався, а якого результату досяг, а результатом я задоволений», - поділився заступник Голови організаційного комітету Дмитро Данилюк.


На дебатах спікери
закидували один одного аргументами та доводами. Кожен намагався довести опонентові свою думку як можна простіше і ґрунтовніше. І хоча аргументи вражали професіоналізмом, майбутнім слугам Феміди (більшість з учасників навчаються на юридичних факультетах) ще є над чим працювати. З погляду людини, яка не спеціалізується в цій сфері, спікери доводили свою думку дуже точно і правильно, та судді все ж таки помічали дуже тонкі, але вагомі похибки. Судячи зі слів учасників, суддівський склад був обізнаним та коректним по відношенню до всіх. Вони допомагали виправити ті помилки, які спікери, бувало, навіть і не помічали. Посаду головного судді займав Олександр Боєв, заступники – Анастасія Кошпармак та Антон Євтушок, допомагали їм судді Наталя Добровольська, Ігор Бобришев, Інга Гадяцька, Ростислав Барабаш та Андрій Іваницький. За рішенням цих людей і було обрано переможців Турніру. Перше та друге місця посіли дві різні команди із Києва, третє дісталось Одеситам, а четверте вдалось вибороти Хмельничанам.
Окрім того, що між раундами учасники запрошувались на каву-брейк, після завершення програми першого дня познайомитися краще дебатори змогли на Вечірній програмі. Як результат, жоден не залишився без нових знайомств та позитивних вражень.


Здавалося, що 2 дні для молоді було не достатньо. Прощалися нові знайомі як давні товариші: обіймалися, обмінювались номерами та обіцянками ще зустрітися.

Щиро вітаємо переможців і усім учасникам бажаємо подальших звершень та перемог. Не бійтеся вдосконалювати та розвивати себе! Саме з такою молоддю, з такими громадянами ми зможемо створити ту державу, в якій самі захочемо жити!


Євгенія Соболєва

Прес-клуб «Юний журналіст»

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні