ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Меджибіж розпочав святкування своїх ювілеїв

Електронна адреса Друкувати PDF

Для Меджибожа 2016 рік стане роком багатьох ювілеїв. І не просто ювілеїв, а напевне, епохальною точкою відліку знаменних дат і подій. Одну з таких – 45-річчя відкриття музею у Меджибізькій фортеці 25 березня відмітили у стінах конференц-залу фортеці.

 

З цієї нагоди відбувся круглий стіл «Музеї в культурному ландшафті», присвячений 45-річчю відкриття музею в Меджибізькій фортеці та 15-річчю оголошення замкового ансамблю в селищі Меджибіж Державним історико-культурним заповідником «Межибіж». Учасниками святкового заходу стали делегації громадських організацій та вищих навчальних закладів, органи місцевого самоврядування і виконавчої влади, а також представники музеїв та

заповідників з багатьох куточків України.

Як розповів директор заповідника Олег Погорілець, згідно історичним документам, 24 серпня 1963 року Постановою Ради Міністрів УРСР Меджибізький замок занесено до реєстру памʼяток архітектури національного значення. А через 2 роки, у квітні, М.Ягодзінський був призначений на посаду наукового співробітника Меджибізького музею – відділу Хмельницького краєзнавчого музею. У травні 1975 року відкрився художній відділ музею, де були картини та скульптури радянського періоду. Реставрацією Меджибізького замку у 19670-80-х роках опікувалися Камʼянець-Подільські реставраційні майстерні на чолі з виконробом К. Ракітським. В містечку була створена реставраційна дільниця, де протягом1969-83 років майстром працював С. Ординський.

В серпні 1996 року Меджибіж відзначав своє 850- річчя. З цієї нагоди відбулася перша науково-практична конференція, а через рік був створений Меджибізький регіональний історико-етнографічний музей, директором якого стала Г.Медведчук, а згодом у 1999 році – М. Пінчак.


Привітати своїх друзів і колег прийшов голова територіальної громади Михайло Демків. Зокрема, Михайло Анатолійович наголосив, що громада і колектив фортеці – це одне ціле, оскільки існує тісна співпраця та спільні напрацювання у багатьох питаннях, що стосуються розвитку і життєдіяльності селища і архітектурного ансамблю заповідника.

«Сьогодні, - каже пан голова, - у нас існує мета – спільне видання газети для громади і музею. Адже, газета – це велика справа, бо вона відіграватиме велику роль у інформування громади, збагачення її знань з історії та духовного розвитку».


Той день, наприкінці березня, видався прохолодним і вітряним, але це не стало на заваді зʼїхатися гостям з багатьох куточків області та України. Після офіційної частини господарі старовинної фортеці у її стінах частували своїх запрошених друзів і колег різними смаколиками, серед яких були смачна рибна юшка та справжній козацький куліш, зварені в казанах, на кострі…


Тож нехай багаття миру, добра і гостинності ніколи не гасне в стінах старої і прекрасної фортеці!

Наталя Горденко

 

Останне оновлення Субота, 26 березня 2016 16:39  

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні