ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Болюча згадка про ЧАЕС...

Електронна адреса Друкувати PDF

Гіркі чорнобильські дзвони лунають над Україною, знову і знову нагадуючи нам не лише про найстрашнішу техногенну катастрофу, але й про тих, незламних духом, справжніх героїв, які йшли на двобій із невідомим, підступним ворогом, виборюючи безпечне майбуття для прийдешніх поколінь.

Хмельничани-ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції 20 квітня отримали нагоду побувати в зоні відчуження, відвідати міста Прип’ять та Чорнобиль, сфотографуватися на фоні саркофагу над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС, а також ще раз побачити покинуті села на території колишнього Чорнобильського району.

Минуло 30 років після дня аварії на Чорнобильській АЕС, яка змінила хід історії, людські долі, а ліквідатори згадують свої відрядження до зони відчуження, наче вони були вчора. Незабутня поїздка для 37 ліквідаторів була організована за ініціативи керівництва Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області.

Під час подорожі кожен з них думав про своє, згадував свої будні перебування в зоні Чорнобильської атомної електростанції. Вони не мали достовірної інформації про «мирний атом», працювали не десять запланованих днів, на які були направлені, а залишалися на місяці. Вони відкачували "важку" воду, очищали від графіту вентиляційні труби четвертого блоку, працювали на подачі води в розчинні вузли, дезактивовували заражені території, здійснювали постійний контроль за виконанням протипожежного режиму в районі третього і четвертого блоків тощо.

Чорнобильська зона відчуження зустріла ліквідаторів жахливими безлюдними картинами спорожнілих приватних будинків у покинутих селах та містах, заржавілою кинутою технікою… Ці страшні картини навіяли безліч думок і спогадів про те, як в один момент може змінитися життя тисяч людей.

Далі був Чорнобиль. Під час екскурсії меморіальним комплексом «Зірка Полин» ліквідатори роздивилися розсекречені документи, карти, фотографії, ансамблі із пам'ятників, які звезені з усієї зони відчуження, вразила алея цвинтарних хрестів із перекресленими табличками назв населених пунктів, які зникли з обличчя Землі, до глибини душі зворушила хмельничан експозиція з дитячими люльками і ліжечками, як страшне нагадування лиха.

За кілька кілометрів подорожуючих моторошними картинами зустріло місто-привид Прип’ять, яке тридцять років тому залишили майже 55 тисяч людей. Ліквідатори пройшлися покинутими вулицями, де розташовані безлюдні будинки, школи, дитячі садки, готель «Полісся», ДК "Енергетик", кінотеатр "Прометей" тощо. Особливо вразив занедбаний парк атракціонів зі знаменитим колесом огляду.

Потім рушили до самої атомної електростанції, де сфотографувалися біля меморіалу, відвідали оглядовий майданчик об'єкту «Укриття». Неабиякий захват в ліквідаторів-вогнеборців викликали відвідини пожежно-рятувальної частини, що розташована біля атомної електростанції. Ліквідатори оглянули спецтехніку, а це і пожежні танки, спец автомобілі.

Насичена та пізнавальна подорож Чорнобильською зоною завершилася екскурсією до пам’ятника перлині космічної розвідки ЧОРНОБИЛЬ-2 – це радянська радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Це дві стіни різної висоти та довжини, які стоять серед лісу майже за 20 км від ЧАЕС. Надсекретний об'єкт перестав нести бойове чергування після аварія на ЧАЕС.

Час невпинно спливає. Віддаляється чорна дата Чорнобиля, про яку з болем і сльозами згадуємо нині. І хочеться, щоб більше ніколи і ніде у світі не повторилося подібне лихо.

Наталія Суховірська, прес-служба  ГУ ДСНС України

у Хмельницькій області

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні