ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

"Ніч музею" у фортеці "Білий лебідь"

Електронна адреса Друкувати PDF
Таку романтичну назву носить Меджибізька фортеця. Адже в далекі часи позаминулого століття вона своїми білими стінами фортечних мур нагадувала білого лебідя над дзеркальним плесом річки Бужок. І, мабуть, невипадково, що в її стінах зберігається ще багато таємниць. І серед них – романтичні історії про кохання. Вони ожили у Лицарській вежі… У театральній постановці студентів та викладачів Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту у камʼяних стінах Лицарської вежі відбувалася імреза “Історії кохання Меджибізької фортеці”. Відчути час середньовіччя допомагав музичний супровід інструментального тріо “Реставрація” Хмельницької обласної філармонії. Сценічне дійство мало в основі життя реальних особистостей та реальні історичні події, які відбувалися у Меджибожі. Приміром, студентка Карина Горбатенко, яка втілила образ невідомої нашим сучасником панянки, продовжує: “Про мою героїню можливо сказати лише, що це була панянка шляхетного роду, яка закохалася у не рівного собі чоловіка… Те, що, цілком можливо, відбувалося 400 років тому у стародавньому Меджибожі, хвилює і захоплює так, що кожною клітиною тіла відчувається та доба, та історія, те кохання”. Йдеться про “Меджибізьких Ромео та Джульєтту”, так журналісти охрестили дивну знахідку – парне поховання невідомих чоловіка та жінки, що знайдене на території Меджибізької фортеці. Але й після смерті, що ймовірно була драматичною, вони навічно тримаються за руки та ніби дивляться одне на одного – саме такими побачили їх археологи.

До речі, як відмітила керівник проекту, проректор навчального закладу Вікторія Церклевич, особливість театралізованих постановок в тому, що білі плями та прогалини в реальних історичних фактах, документах та відомих подіях автори доповнили власною драматургією, поезією і прозою, власними сценічними переживаннями та відчуттям життя своїх персонажів.

Під час нічних екскурсій експозиціями заповідника “Межибіж” демонструвалися три унікальних експонати. Перший – кам’яне прясло з поховання воїнів XIII століття на території Меджибізької фортеці, імовірно – найманців одного з литовських племен, що воювали на землях Болохівщини. Через проекційний мікроскоп гості “Ночі музеїв” пересвідчилися, що на бічній поверхні цього ритуального предмету вирізьблено рунічний напис, подібний до низки свастик, тризубів та інших знаків.

Наступною знаковою подією в Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” буде Другий регіональний музейний форум “Музей: храм муз – 2016”. Заявки для участі в ньому вже надійшли від музеїв і заповідників Хмельницької області, Одеси, Херсону, Харкова, Києва… Прийом заявок для участі у музейному форумі триває до 31 травня. Наталя Горденко

Останне оновлення Середа, 18 травня 2016 12:43  

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні