ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Відкрите небо десантника Жені

Електронна адреса Друкувати PDF

 

Андріюк Євгеній Олександрович народився 17 червня 1993 року в м.Деражня. Навчався в ЗОШ №2. Після закінчення 9 класу вступив до Деражнянського професійного аграрного ліцею, де здобув фах тракториста. Був призваний на службу по контракту у 8-й Хмельницький полк спецпризначення 15 жовтня 2015 року. В зону АТО направлений в березні 2014 року. Загинув під час так званого «зеленого коридору», поблизу м.Іловайська. Похований в м.Деражня на Алеї Слави.

Так сталося, що з тіткою Жені – Аллою Шеремет, ми зустрілися в День його народження – 17 червня. Алла Михайлівна поверталася з церкви і, як було домовлено, ми зустрілися. В цей день Жені виповнилося б 23… Життя лише починалося…


«Євгеній був неймовірно красивим хлопчиком…» Так зі сльозами на очах згадувала його тітка Алла Михайлівна. Вона розповіла, що її син був старший за Женю на рік і чотири місяці, тому Женя був дуже близький, як син. Він був, як по-казковому справжній руський богатир: високого зросту, світлорусий, з голубими очима, які, наче небо, прикривали пухнасті хмарки довгих вій. Завжди посміхався, завжди щебетав своїм по-юначому дзвінким голоском: «Тьотя Алла, а давайте я Вам поможу…, а Вам розкажу…, а як Ви думаєте?..»

Женя ріс дуже спортивним хлопчиком, відвідував спортивну школу і любив грати у футбол. Мабуть, така вдача його привела до стежини військового.

Женя дуже радів, коли зміг перший раз стрибнути з парашутом. Таку радісну новину він повідомив усім своїм родичам і близьким. Яка ж то була радість в його голосі, в його очах! Його радісні вигуки: « Я зміг! Я пригнув! Я став справжнім десантником!»

Він хотів усім допомогти, йому не потрібно було нагадувати двічі! Особливою рисою його була винахідливість: він завжди щось придумував, шукав вихід з будь-якої ситуації. Ось і на війні, як пригадували хлопці, коли йшли маршем стомлені, голодні… А тут, раптом Женя заявляє: «Хлопці, а давайте, я вам борщу наварю!» Всі тільки гірко посміхнулися, мовляв, звідки набереш стільки продуктів? Але Женя якось зметикував і зварив, навіть-таки, добрий борщ…

Якось Аллі Михайлівні, під час святкування свого юного ювілею 20-річчя, Женя, зізнався, що хотів би служити у Французькому легіоні. На той час він був контрактником полку спецпризначення і пані Аллі якось стало шкода, що такий гарний хлопець буде служити в чужій країні. Тим більше звідти він може бути направлений в будь-яку гарячу точку планети. І ніхто тоді не відав, що тією гарячою точкою скоро стане Схід України, а юнак з блакитними очима потрапить в саме пекло неоголошеної війни.

«Нам залишаються болючі питання: чому так вийшло? – писала після загибелі свого племінника Алла Михайлівна. Я не про те, що пекуче і гірко, бо на той світ ідуть юнаки, не залишаючи нащадків. Я про інше: кому ми їх довіряли? Хто відповість за бездарне керівництво, за злочинну недбалість і відверте боягузство? Свідомо не вживаю слова "зрада", бо воно вже набило оскомину. У нас стільки хапуг, жлобів і беспросвітних йолопів, що не треба і зрадників -- самі справляться.


Історія десантника Жені Андріюка, який зник безвісти під Іловайськом 29 серпня 2014 року - тому підтвердження. Майже три роки контракту, 8-й хмельницький полк спецпризначення. З перших днів війни -- на передовій. Підрозділ глибинної розвідки, це : автономно, на тиждень і більше, без документів, без зв"язку - спецзавдання. Які - не казав, бо військова таємниця. А от таке розповідав, коли лежав у госпіталі : "За кожного з нас «сєпари» призначили винагороду -- 10 штук баксів. От ідемо ми п?ятеро на завдання і один пацан каже: "Прикинь, 50 штук баксів повзе! Це ж яку машину хорошу купить можна!"

Такі специ у будь-якій армії світу - на вагу золота. І як же розпорядилися таким людським матеріалом, такою зброєю наші "полководці"? Спецпризначенця Женю після шпиталю почали перенавчати. Спершу на санінструктора (на питання -- "чого навчили?", казав - тільки робити уколи інсуліновим шприцем), а потім на полігоні у Рівному зробили якимсь наводчиком чи стрілком. Боронь Боже, щоб я мала на меті принизити наводчиків чи стрілків! Всім їм -- честь і хвала. Але десантник Андріюк за 3 роки отримав унікальну спеціальну підготовку, мав високу кваліфікацію і бойовий досвід. Навіщо змарнували купу часу і сил? Щоб кинути напризволяще в котлі під Іловайськом?


Того злощасного,28 серпня, Женя сказав по телефону, що нема ні карт, ні координації… Ніхто не знає, де точно вони знаходяться і куди направляються? Серед новобранців - паніка. Офіцери звалили першими, в невідомому напрямку. Дарма бійці викликали по рації майора Антона Нестеренка і капітана Олександра Титаренка. (Зараз вони нагороджені, підвищені у званнях і сидять у штабах, звісно - у статусі героїчних учасників АТО. Та ще й брехливі покази по справі розшуку дають!) Женя звик знаходити вихід з будь-якої ситуації і його останнє СМС 29.08 о 7 ранку:" Будемо пробиватися до своїх". Але БТР підбили, хлопців повбивали, поранили. За свідченнями товаришів, Женя був у дуже важкому стані (проникаюче поранення в живіт), коли російські десантники з Іваново, 98 ВДД, взяли його в полон. Не допомогла поставлена ними крапельниця, 21-річний хлопчина за добу просто стік кров?ю в кузові КАМАЗа...

Рідні шукали його всюди, де тільки можна було. Довгих вісім місяців. Дзвінки та СМС від шахраїв: мовляв,знають, де Женя, скажуть за винагороду… А ще - стоси документів, звернень, відписок. Наказ АК "Північ", згідно з яким Женя Андріюк відбув з полігону на Донбас 13 вересня (!) і він же, з того ж полігону 16 вересня прибув у Хмельницький! Безпорадні безпосередні начальники, неповороткі, неспішні і некомпетентні слідчі, які не ворушилися, поки родина не подала скаргу Президенту. Відписки зі штабу АТО приходили навіть тоді, коли мама Жені вже була в дорозі за його тілом. Писали, що він у полоні незаконних збройних формувань. За дев"ять днів після похорону антитерористичний центр СБУ в особі начальника штабу Ю.Малашко повідомив, що Женя утримується як заручник…


Його знайшли волонтери в полі при дорозі. Він лежав босий (його американські берци дуже сподобалися івановським десантникам), поряд - залишки крапельниці, до футболки медичною голкою прикріплена записка "30.08, 16.30". З 1 вересня -- зафіксований у запорізькому моргу, а 1 жовтня -- похований у Запоріжжі як невідомий під №3190.

Мамі разом з тілом віддали мобільний телефон. Він був у Жені в кишені. Новенький і дорогий. Справний, тільки розрядився. Мама вдома зарядила -- працює. Купа пропущених дзвінків, СМС, фото, відео, доступ до сторінки в соцмережі. Ніхто не здогадався зателефонувати і повідомити, що ось такий собі молоденький хлопчина, 1,95 см на зріст, русявий, гарний на личку - вже неживий і приїдьте за ним, нехай їде додому...»

Труну з тілом Жені Андріюка на Майдан Незалежності до Хмельницького доставили 25 квітня 2015 року… Сотні хмельничан на колінах прощалися з юним десантником, який поклав своє життя за мирне і світле майбутнє України. Герої не вмирають! Будьмо достойні його світлої пам"яті.

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні