ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

"Майдан, що змінив Україну"

Електронна адреса Друкувати PDF

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи в обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького відбулась художньо-публіцистична акція «Майдан, що змінив Україну».  Очільник міста вручив свідоцтва про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» та нагрудні знаки членам сімей 25 хмельничан, які загинули під час російсько-української війни.

Емоції - понад край... У вщент заповненому залі - тиша. Кадри трьохрічної давності на ектарні - неначе із якогось страшного фантастичного кіно... Юні усміхнені хлопці та дівчата з прапорами Євросоюзу, пісні, теплий чай, палкі промови... Далі - "Беркут" так символічно у чорному. Хаос. Крики. Постріли. Перші поранені і загиблі. Майдан - чорне, випалене серце країни. Люди із втомленими обличчями, запахом палених шин та бензину і стертими до крові руками... І ці хлопці та дівчата під закривавленими стягами... Далі - Крим, Донбас... Колони військових. Справжні бої. Кадри оборони Донецького аеропорту. Будні солдат...

Хвилина мовчання і до болю зворушлива пісня про молоду вдову, в якої війна забрала кохання... Далі вдови разом з дочками і синами та батьками своїх полеглих чоловіків одні за одними виходять на сцену - отримують нагороди "Мужність і відвага" та "Почесний громадянин міста", якими нагороджені посмертно їх чоловіки, батьки та сини... Зал зустрічає і проваджає їх стоячи у знак особливої шани.


Після них на сцену виходять живі: майданівці, солдати, волонтери. Усміхаються, дякують за нагороди. І глядачам майже не помітні їхні важкі поранення. І точно не помітні зранені серця і душі від побаченого і пережитого.
"Українці виходять боротися за своє майбутнє 21 листопада, у день Архістратига Михаїла, поборника всіх злих сил. Спочатку - Помаранчева революція. Потім - Революція Гідності, - каже міський голова Олександр Симчишин. - Прості люди з дерев'яними щитами вийшли захищати країну... Революція Гідності переросла у російсько-українську війну. Дуже багато майданівців пішли на передову і віддали життя за державу. Сьогодні згадуємо всіх загиблих. переконаний, вони з нами тут. Вони з нами завжди. Вони надихають нас будувати кращу Україну. Наша держава існує завдяки тим, хто готовий у будь-яку хвилину залишити домівку, рідних, роботу і піти її захищати."

Майдан таки змінив Україну. Тепер Україна не плаче. Тепер Україна, зціпивши зуби, терпить біль своїх ран і далі йде у бій за власну свободу.

 

Ольга Саліпа

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні