ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Боець з обличчям добряка

Електронна адреса Друкувати PDF

Величко Володимир Володимирович народився 3 червня 1971 року в м.Хмельницькому. Навчався в школі-інтернаті №2. Після закінчення школи вступив до ПТУ №13 м.Хмельницького, де здобув фах токаря. Службу в армії проходив в м.Душанбе, на гарячих точках «Термез». По закінченню служби навчався в школі прапорщиків м.Бердичева. Служив в одній з військових частин мікрорайону Раково. Після звільнення з армії тривалий час працював у тролейбусному управлінні ХКП «Електротранс». Згодом працював у службі таксі. З перших днів учасник Революції Гідності. З травня 2014 року добровольцем пішов в зону АТО, де служив у Правому секторі. Загинув 12 серпня 2014 року під час обстрілу автобуса біля с.Марʼїнка. Посмертно нагороджений медаллю «За мужність і відвагу». Похований на Алеї Слави м. Хмельницького. Почесний громадянин м.Хмельницького.

Всі, хто знав Володимира при житті, кажуть, що він був добряком. Навіть, коли дивитися на його обличчя з світлини, де він, як завше, посміхається, то, здається, що його очі випромінюють якесь особливе тепло доброти, що огортає тебе. А він таким і був – життєрадісним і щедрим. Його побратими кажуть, що, навіть, війна не згасила його сонця у душі, бо там він намагався бути ще добрішим до своїх побратимів і до тих молодих воїнів, яких вважав за своїх дітей.

 

Владислав Сіверський: «Коли почалася війна на Сході, мій троюрідний брат Леонід Смолінський, який був офіцером запасу, якось подзвонив мені і каже: «А ти Родіну захищати хочеш?» Я якось довго і не думав: «Можна» - сказав йому. А вже через кілька днів разом поїхали в тодішній Дніпропетровськ і написали заяви в територіальну оборону Правого сектору. Пізніше до нас приєднався Володя. Спочатку поїхали на базу «Дружба», там ми місяць навчалися, а потім переїхали в селище Велика Новоселівка. Звідти ходили на бойові завдання, у розвідку. З боями були у Карловці, Пісках, Авдіївці, Першотравневому. Ми завжди були разом: Вова, Льоня і я. Разом з Володею мали 12 бойових виходів. До речі, саме у 12 –му Володя загинув. Разом з нами воював Дмитро Ярош – разом були в Пісках і Карлівці. Ярош завжди йшов попереду і надавав нам приклад сміливості. Пригадую, як в Першотравневому мене контузило та поранив снайпер, і в цей самий час сєпарський снайпер поранив нашого снайпера з 93-ї бригади .Це був молодий хлопчина, якого через шквальний вогонь з боку сєпарів, ніхто не міг відтягнути і надати йому допомогу. Ми навіть голови не могли підняти – так сєпари «шмаляли», а тут глядь – Вовка, наче той вуж, тихенько по траві підповзає до пораненого і витягує його з перехресного вогню! Коли про цей, не боюсь сказати – героїчний випадок дізнався Ярош, то наказав, щоб нашу групу представили до медалей, а Вову – до ордену! Ми, навіть, інколи підколювали його: мовляв, скоро орден получиш! А він якось відповів: «У-гу, получу – посмертно…» І як вимовив… А заслужений орден, на жаль, так і не отримав, командир не дав вчасно на подання».


Кажуть, на війні людина стає жорсткішою. Адже кожен день живе на межі життя і смерті, ризикує своїм життям і здоровʼям, бачить поранення і смерть своїх побратимів, зруйноване і понівечене ворогом життя мирного населення. Таку думку продовжує Владислав: «На війні у людей все погане «лізе наверх», а от у Вови – все навпаки: там його доброта ще подвоїлась. Якось ми виїхали в Піски, потім на БМП повернулися на базу, бо там ще було пʼятеро бійців з Нацгвардії. Вова їх сховав десь за магазином, який був майже вщент розбитий. Я коли повернувся і не побачив його – подумав про щось лихе… В мене навіть сльози навернулися на очі… А тут глядь – і переді мною виринув Вовка зі своєю вічною посмішкою і якимись пакунками з продуктами в руках! Я на радощах до нього кинувся, кажу йому: «Йо-майо, я за ним «бехи» посилаю, а він тут з якимись пакунками носиться! А він так подивився на мене і каже: «Ва-адь, ведь детки кушать хотят!» Це він мав на увазі тих хлопців з Нацгвардії. І хоч позивний у Вовки був «Хохол», але ми його називали старшиною. Бо як тільки треба було десь щось дістати – ми одразу туди посилали Вову».

Як розповіла сестра Володимира Тетяна, про те, брат знаходився в АТО, вона дізналася, коли подзвонила привітати його з днем народження. А потім з розмови дізналася, що в зоні АТО він знаходився ще з травня місяця.

«Остання зустріч, - продовжує розповідь Тетяна, - відбулася 6 серпня 2014 року, коли Вова приїжджав хрестити свого меншого сина Кирилка. Особливо про війну не розповідав, лише казав, що у перших боях у них і зброї толком не було, тому часто ходили врукопашну, а зброю добували в бою. В зону АТО поїхав 9 серпня, наступного дня подзвонив і сказав, що він вже на базі, а 12-го - загинув».


 

Останне оновлення Четвер, 23 лютого 2017 15:12  

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні