ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Молитва "Кадиш" лунала над урвищем злочину проти людства

Електронна адреса Друкувати PDF

Марафон памʼяті, присвячений Міжнародному Дню памʼяті жертв Голокосту, протягом тижня проводив Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт». Мітинг-реквієм та поминальна молитва «Кадиш» за невинно убієнними при запалених свічках відбувся 27 січня на місці розстрілу 8-ми тисяч чоловік єврейського походження.

 

Переможного 1945 року Червона армія, звільнивши концтабір «Аушвіц-Беркенау», розкрила всьому світові жах, який відбувався у фашистських таборах смерті. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про відзначення цього дня по всьому світу.

«Вже 12-й рік поспіль, - розповідає керівник прес-служби ХБФ «Хесед Бешт» Вʼячеслав Нагнибіда, - єврейська громада обласного центру проводить марафон памʼяті жертв Голокосту. Заходи, серед яких екскурсії до єдиного музею в Західній Україні памʼяті жертв Голокосту, відбуваються протягом року і спрямовані здебільшого для школярів та студентської молоді. Крім того, проводимо виїзні екскурсії, де відбуваються виставки памʼяті жертв Голокосту».

На переконання єврейської громади м.Хмельницького, саме явище Голокосту не можна вважати трагедією лише єврейського народу, адже поряд із загиблими людьми, які мали єврейське коріння, гинуло багато, які намагалися їм допомогти і, часто ризикуючи своїм життям, переховували їх під час війни від нацистів. Відтоді таких людей стали називати праведниками народів світу.

Олена Киселевська: «Тут похований рідний брат моєї бабусі – шановна людина в місті, фармацевт Абрам Комаровер зі своєю дружиною і молодшим 16-річним сином. Старший син був на фронті, тому залишився живий і нині проживає у м.Бішкек, де до цих пір викладає в медичному інституті. Загалом, у мене по Хмельницькій області у 6-7 місцях ось такі могили». Добродій Сергій розповів, як його родичка переховувала єврейську дівчинку, яка завдяки їй залишилася

живою і була перевезена до Вінниччини.

Того холодного зимового дня, наче стигла під серцем кров, коли перед уявою поставала жахлива картина розстрілу тисяч невинних людей. На місці, де нині знаходиться меморіал памʼяті, за два дні фашисти знищили 8 тисяч євреїв та осіб єврейського походження з Проскурівського гетто. А також 200 полонених осіб, які два дні копали могили.

Чи загрожує людству знову подібна трагедія?- з таким питанням звернулася до пана Вʼячеслава.

«На жаль, історія має здатність до повторення, - ділиться думкою співрозмовник, - якщо провести аналогію із сьогоденням, то побачимо, як теорії, які працювали на озброєнні фашистів, знайшли втілення в сучасному світі у проведенні, перш за все, інформаційної війни. Треба наголосити, що в Голокості, як явищі терору фашистів основну роль зіграв не газ «Циклон В», яким труїли людей в душогубках, не колючий дріт і не розстріли, а банальна пропаганда. З її допомогою вдалося налаштувати одних людей проти інших. Роль пропаганди в сучасному світі ми нині бачимо у ході тих подій, які відбуваються на Сході України».


Музейна тиша, яку підсилює якийсь особливий запах історії, свідчить своїми артефактами про те, що дослідники жахливої сторінки історії Голокосту роблять все для того, аби це явище не повторилося більше в жодній країні світу.

Наталя Горденко.

 

Останне оновлення Понеділок, 30 січня 2017 15:14  

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні