ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

З любов"ю і молитвою працюють волонтери

Електронна адреса Друкувати PDF

Хочете допомогти нашим хлопцям, які вдень і вночі захищають наш спокій? Тоді підіймайтеся на третій поверх Хмельницького ТЦ «Дитячий світ». Там вас радо зустрінуть, там ви відчуєте, як гуртуються люди навколо бажання допомогти нашим воїнам у перемозі над ворогом. Нині відомо всім і кожному: війна, названа владою АТО, з перших днів значною мірою була перекладена на плечі і руки волонтерів. Практично волонтери по всій Україні створили надійний тил армії і добровольчим батальйонам. Тільки в Хмельницькому створено близько шести благодійних фондів і громадських організацій, які займаються волонтерською справою. Але є в нашому місті, як на мене, унікальний третій поверх – поверх, де щодня і без вихідних працюють волонтери. Коли я вперше прийшла до волонтерів, мене привітно зустріла ініціаторка цієї доброї справи Тетяна Баско. Всі, як і завжди, займалися звичною роботою: хтось вʼязав маскувальні сітки, хтось нарізав завʼязки до них, хтось готував для частих гостей з передової ароматну каву.


«Я мабуть волонтеркою народилася, - посміхається Тетяна. Все почалося з моєї багатодітної родини, де я була девʼятою дитиною. Моя мама, як зазвичай, готувала дуже багато страв. І мама завжди набирала їх у посуд і посилала мене, аби я віднесла тим людям, які в цьому нуждалися. Так завдяки моїй мудрій і щедрій матері, яка і не знала слова «волонтер», я з дитинства навчилася допомагати людям.

Коли почалася війна, то спочатку допомагала коштами. Але потім стало сутужно і у мене виникла нова ідея допомоги нашим солдатам. Оскільки я приватний підприємець і працюю щодня без вихідних, я вирішила вʼязати сітки спочатку в себе у відділі, а потім, там, де звільнялися торгові площі. Міська влада нам пішла назустріч – ці площі дає безкоштовно».


За два з половиною роки, як повідомила пані Тетяна, вона разом зі своїми однодумцями-волонтерами, звʼязали більше двох тисяч маскувальних сіток для військової техніки, бліндажів, окопів. Це приблизно щотижня волонтери виготовляють по одній сітці. До речі, довжина однієї з таких сіток, приміром для БТРа складає близько 10-ти метрів у довжину. Саму ж сітку купуємо в Харкові. А коштами нам часто допомагає директор фірми «Автолідер» Діана Гайдук. Якось, пригадую випадок, нам для закупівлі сітки не вистачало 1700 гривень. Я подумки молитовно звернулася до всевишнього, аби сталося якесь диво, аби віднайти ці кошти. І яке ж моє було здивування, коли через кілька годин пролунав дзвінок і на зворотньому проводі звʼязку почула приємний жіночий голос. Жінка представилась Світланою і запитала, чим може допомогти? Я розповіла про ситуацію, яка слалася з закупівлею сітки. Світлана пообіцяла допомогти і наступного дня ми вже мали необхідні кошти. Жінка не вказала ні свого прізвища, ні роду своєї діяльності. Але я хочу висловити їй подяку за співчуття і взаєморозуміння. І такі випадки непоодинокі, коли люди підходять і питають: чим допомогти?»


Того вечора робота волонтерів-однодумців увінчалась ще однією маленькою перемогою – завершили вʼязати сітку і розстелили її майже на півповерху, як дорогоцінний килим. Вирішили закарбувати ту мить у плинному потоці життя. Як зізналася пані Тетяна, вона дуже вдячна своїм найкращим людям: волонтерам Сергію Гребенюку, Ірині Педан, Ірині Ковалевській, Олександру Дуброву, Ані Співачук, Надії Ткаченко, Любові Монтач, Любові Габрух, Лідії Крушельницькій, Наталії Приймак, Михайлу Романову та Францу Присяжному, які після роботи приходять, аби допомогти нашим хлопцям на фронті. Робота кипить в їхніх руках, вузлик за вузликом вʼяжуть руки волонтерів, вплітаючи разом зі стрічками тепло своїх сердець і молитву-оберіг для наших захисників.


«Лише добрі слова хочеться сказати про кожного волонтера, – каже пані Тетяна. Вони різні за віком і родом зайнятості. Але бажання спільне – допомогти нашим захисникам бодай найменшим. Так приватний підприємець Сергій Гребенюк, прийшовши на роботу, береться вʼязати сітки. Він, як ми жартуємо, «наш головнокомандуючий». Любить Сергій зробити приємні подарунки з іграшок діткам наших бійців, які часто зі словами подяки приходять до нас. Душа нашої волонтерської родини – Ірина Педан. Вона з самого початку вʼяже сітки, шиє теплі рукавиці, шарфи, пледи та ковдри в бліндажі на нульові позиції. Навіть, траплялося так, що у новорічну ніч – жінка вʼязала сітки. Хочу розповісти про сімʼю Боруців. Два роки тому подружжя прийшло до нас і разом залишились тут. Вʼязали сітки, а потім зрозуміли, що розвідники і снайпери потребують «кікімори» і «лешого» - захисні маскувальні костюми. Саша і Оксана стали першими їх виготовляти. Нині вони – майстри своєї справи. А виготовлені костюми користуються великим попитом. Адже вони зручні і мʼякі. А головне – зроблені з любовʼю і молитвою».

Крім вʼязання маскувальних сіток, килимків і шкарпеток, ініціативна група волонтерів запровадила в місті збирання пластикових кришечок для виготовлення протезів. Так завдяки назбираним кришечкам вже тринадцятому бійцю виготовили протез. Приміром, перший з них став Сергій Тимощук з Славутського району. Тому волонтери, які наче джерельці біжать до «Дитячого світу», запрошують всіх хмельничан долучатися до святої справи – допомагати нашим бійцям і патріотам, які щоденно і щохвилинно захищають наш спокій і мирне життя.

Наталя Горденко

P/S: Волонтер (франц. volontaire, від латів.(латинський) voluntarius), особа, що добровільно поступила на військову службу.

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні