ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

"На своїх три постріли - заробив чесно!.."

Електронна адреса Друкувати PDF

Дмитро Олександрович Вирво народився 5 лютого 1979 року в м.Хмельницькому. Навчався в ЗОШ №9. Після закінчення школи поступив до АПВУ ім. Б.Хмельницького, яку успішно закінчив і був направлений у прикордонний загін на Сумщину. Служив начальником оперативного відділу і водночас продовжував навчання в академії на інтернатурі.

У травні 2014 року пішов добровольцем по мобілізації. В зоні АТО служив на посаді заступника командира 7-го Хмельницького територіального батальйону.

Помер 27 квітня 2017 року. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ствупеня. Похований на Алеї Слави в м.Хмельницькому.

 

Того дня, 28 квітня на військовому кладовищі, що у мікрорайоні Ракове було два похорони: рідна подільська земля приймала до свого лона двох гідних синів України – Дмитра Вирву та Івана Мельника. Їхні могили поруч і, як виявилося у них багато було спільного. Обоє були патріоти. Обоє здобули звання кандидатів у майстри спорту і любили у всьому порядок.

«Мій син, – розповідає батько Дмитра – Олександр Михайлович, - був звичайним хлопцем. Він у нас в сімʼї був одинаком, тому змалечку привчали його виконувати, як хлопчачу, так і дівчачу роботу. Треба прибрати – прибере, помити посуд – помиє. Він ріс у нас самостійним хлопчиком. Ми в 6 років могли спокійно послати його до магазину і він по нашій записці купував все, що замовляли. Хоча, тоді більшість дітей такими були. Це нині за ручку скрізь дітей водять чи возять на авто до школи… А ще пригадую, коли Діма навчався в третьому класі, він записався на секцію з вільної боротьби і їздив на заняття до спортивної школи. Нам про це сказав лише через місяць. Так з тих пір спорт супроводжував його по житті. Він серйозно став займатися під керівництвом відомого у місті тренера Сергія Басистого. Коли Дімі було 16 років, він виступав на чемпіонаті Європи серед юніорів і, зайнявши III місце, отримав звання кандидата в майстри спорту. Він був сильним хлопчиком і ходив у школі, як кажуть, в авторитеті. В доброму розуміння цього слова. Діма не дозволяв ні собі, ні іншим кривдити менших і слабших. Він завжди був готовий заступитися, якщо до нього зверталися за допомогою. Навіть, учителі казали: коли Діма Вирва у класі – буде порядок. А коли під час церемонії вручення атестатів зрілості назвали прізвище Дмитра – весь актовий зал встав і зааплодував!.. »


Після закінчення школи Дмитро вступив до академії прикордонних військ, яку успішно закінчив і був направлений на службу до оперативного відділу у прикордонний загін на Сумщину. Одночасно продовжив навчання в академії на інтернатурі, отримавши другу вищу освіту. Згодом, очолив відділ оперативного розшуку у Глухівській комендатурі. У 2008 році по закінченню контракту звільнився і поїхав працювати за кордон. Коли почалася війна в Україні, Дмитро приїхав з-за кордону і, оцінивши ситуацію в країні, вирішив піти добровольцем по мобілізації, адже він був справжній офіцер – майор запасу. Так, з травня 2014 року Дмитро в зоні АТО служив на посаді заступника командира 7-го Хмельницького територіального батальйону на Луганщині і Донеччині. У 2015 році його батальйон без жодних втрат (!) вдало повернувся з війни і був прикомандирований до ракетної бригади у Хмельницькому, де до останнього часу Дмитро проходив службу.


Коли мужній воїн-офіцер приїхав вперше у відпустку восени 2014 року, у відвертій розмові з батьком він зізнався: «Навіть росіян можна бити. Не кажучи вже про донецьких бандитів. Якби нам був наказ, то цих ми змели б усіх за три місяці. А щодо чеченців – то вони «герої» лиш тоді, коли їх багато. А по-одному – нема на що дивитися! Якби нам був наказ – то «змели б» цих усіх за 3 місяці». Його, як справжнього воїна-захисника і офіцера мучила ситуація, яка склалася на фронті. Адже постійно ігнорувалась можливість наступу і постійно були змушені сидіти в обороні.

«Але Діма на війні застудився – продовжує розповідь батько, - треба було робити укріплення, рити окопи, а йшли дощі. Але хто тоді на це зважав? І тоді Діма серйозно захворів. А лікувався там під наглядом місцевих медиків, що були у батальйоні і долікувався до підняття температури до 42 градусів. Тоді його гелікоптером відправили до Харківського шпиталю в реанімацію. Там терміново прооперували і відправили літаком до Вінницького шпиталю, де він пробув майже 2 місяці. Потім ще лікувався у Хмельницькому шпиталі і після проходження лікувальної комісії не залишився служити дома (хоч як ми не умовляли!), а поїхав до свого батальйону в зону АТО. Там воював до 15 червня 2015 року. Тобто знову ночував в наметах, знову застудився і хвороба знову нагадала про себе. Лікувався у Київському шпиталі, де йому поставили діагноз – рак легенів. Згодом був переведений до Хмельницького шпиталю, де отримав статус інваліда війни I групи».

Дмитро знав про свій невтішний діагноз, відчував, що залишилося йому вже недовго… Ще якусь мить життя сонячні промені лагідно зігріють його молоде обличчя, ще сьогодні йому посміхнеться донечка і він потримає її пальчики в своїх батьківських руках…

Якось незадовго до свого останнього подиху Дмитро зізнався батькові: «Я ні про що в житті не шкодую. Думаю, що поступив правильно. А помирати не страшно. Жаль трохи… Але на своїх три вистріли – я заробив чесно!..»

Три постріли, які пролунали в небо, сповістили, що там, на небесах, вічний спокій і вічне життя прийме ще одна душа Воїна Світла.

 

Останне оновлення Неділя, 20 серпня 2017 08:23  

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні