ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Обережно: двоногі нелюди-убивці

Електронна адреса Друкувати PDF

 

Час від часу майже кожен з нас відвідує хмельницький продовольчий ринок, аби придбати необхідні продукти чи товари широкого вжитку. Але того дня я не могла байдуже пройти крізь натовп людей, який зібрався на овочевому базарі. Спочатку подумала, що комусь стало зле… Але підійшовши ближче, побачила страшну реальність життя: в передсмертних конвульсіях мучилась доросла собака…

Ясна річ, це було отруєння: якесь двоноге створіння отруїло безвинну тваринку.

«Ну це ж не люди!, - гомонів натовп, співчуваючи мукам чотирилапої, - от би взяти ту паскуду і саму нагодувати так, аби відчуло своїм нутром!»

«Ой, бідненька, - приказувала бабуся, - я знала цю собачку, вона ще з якимось песиком у парі завжди бігала, нікого не чіпала…»

Тим часом ветлікар з аптеки " Анжеліка", яка знаходиться на тереторії базару, надавав невідкладну допомогу, цій тваринці! Робив інєкції проти отруєння! Звичайно ж викликали поліцію, адже це кримінальна відповідальність! Відповідальність за такі дії передбачена у ст. 194 та ст. 299 Кримінального Кодексу України.Обовязок проведення  експертизи, що визначить причину смерті тварини, лежить також  на правоохороних органах. Проте, поліція нажаль нам нічим не допомогла, сказавши, що це не в їхній компетенції. Випадкова перехожа Олена, яка стала свідком цієї страшної події, швидко викликала таксі. Поки чекали таксі, старалися якось полегшити муки безвинної: хтось пожертвував шматок клейонки, хтось картонного ящика, аби покласти бідолашну для переносу в автівку. Але найбільше мене вразив молодий хлопчина на імʼя Іван: підбігши до собачки, він миттю скинув з себе спідню футболку і поклав її під жертву…

Так Олена, працівниця туристичної фірми, разом зі студентом Іваном повезли бідолашну до ветеринарної лікарні. Але врятувати не встигли... Через кілька хвилин Олена позвонила і сумним голосом повідомила: «Вона померла… дорогою…» Довелося Олені з Іваном захоронити собачку обабіч мікрорайону Дубово.

«Собачку захоронили. Нехай спочиває з Богом, - каже Олена. Але ж проблема безпритульних собак залишається не вирішеною в нашому місті. Правоохоронні органи не хочуть займатися цим питанням. Вважається , що оскільки вбивством безпритульних собак не завдається шкоди та збитків громадянам, то такі справи можна ігнорувати.. Саме через таку байдужість правоохороних органів, та пасивність більшої частини громадян, в багатьох містах продовжують діяти нелюди, які отруюють собак».


Довгий час у Хмельницькому не вирішується питання і з будівництвом нового притулку для бездомних собак. Як повідомив по телефону один із співробітників Центру поводження з тваринами, на наступний рік у міському бюджеті передбачені значні кошти на будівництво притулку для собак. Нині, як запевнив Владислав Юрійович, вбивством собак вони не займаються. Надалі проводиться стерилізація тварин і задля цього, інколи тільки «вистрілюють» уколами зі снодійною речовиною, аби доставити чотирилапого друга до ветлікарні. І, загалом, на думку пана Владислава, у місті майже немає бездоглядних собак, бо у кожному мікрорайоні знаходяться добрі люди, які підгодовують тваринок. Тому, якщо хмельничани стають свідками жорстокого поводження чи отруєння собак, то треба звертатися до поліції. Адже це справа лиходіїв, які труять собак. І на жаль, поки що безкарно. Хоча і в цьому питанні є вже деякі промені торжества справедливості. Так нещодавно в Інтернет-новинах повідомляли, що в Харкові засудили до тюремного увʼязнення 51-річного чоловіка за вбивство собаки. Отож, собачі сльози і страждання недаремно падають на землю. Кожному вбивцю доведеться відповідати як перед законом, так і перед Господом. А поки що Україна займає одне з ганебних перших місць у світі по жорстокому поводженню з тваринами. Може хоч наступного – 2018 - у рік собаки, люди подбають, аби собаки теж мали право на захист свого життя.

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні