ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Пам"ятник у слові

Електронна адреса Друкувати PDF
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Презентація першого тому книги загиблих в АТО хмельничан на Сході країни «Життя, віддане за Україну» відбулося 21 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва. Серед запрошених гостей – родини загиблих героїв, їх вчителі, учасники бойових дій.

Проходжу Проскурівською: людно, передноворічний настрій, біля ялинки лунає сміх дітей. А вони, герої книги Наталії Горденко, віддали свої життя , відійшли у вічність з Україною в серці. Я був свідком, як задумувалась і писалась ця книга-реквієм. Як Наталя їздила на Київський Майдан, робила «гарячі» репортажі і публікувала їх у своїй кревній газеті «Твій погляд», яка тоді ще виходила й у друкованій версії. Як вболівала за своїх нових друзів. Чим могла допомагала їм і підтримувала. З початком АТО, цієї проклятущої гібридної війни з боку Росії та її оплічників, пильно стежила за подіями на фронті. Заходжу в редакційний офіс і одразу з Наталчиних уст отримую найсвіжішу інформацію. Аналіз, роздуми, версії, біль. Біль за тих, хто загинув. З цього болю і починалася книга.


А тепер вона є. І вона як памʼятник у слові. Бо з початку було слово від Бога. Вони, наші герої – з Богом. Для рідних, друзів, соратників – живі у памʼяті. А коли памʼять закарбована в слові – вона невмируща. В Наталі Горденко попри її, здавалось би, аналітичний раціоналізм, дуже чутливе серце і співчутлива душа. Вона писала цю книгу, не задумуючись над стилем і правильно робила. І я, як літературний редактор, відчув і збагнув – у простоті і природності є своя сіль. Наталя за освітою педагог-психолог. І в цьому її перевага. Професійні журналісти часто грішать стандартними прийомами, певними трафаретами, «причісуванням» свого письма. Це не приносить користі читачам.


Цю книгу не просто було редагувати. Свідомість протестувала. Молода сімʼя. Сильна і вірна любов. Народжується дитиночка… Щастя батьківства. Радість подружньої любові… А по той бік буття – війна. Жорстока, страшна, невблаганна. Як Медуза Торгона. І невмолимий обовʼязок бути там. І невмолима смерть в розквіті щасливого життя. Як з цим змиритись?


Тому книга Наталії Горденко – це і реквієм і своєрідний катарсис для читача. Книга болю і памʼяті. Мужності й звитяги. Читаючи один з нарисів я одразу схопився за ручку і написав вірша, який починається, який починається топонімічними назвами: «Ой ти, селище щастя, ой ти, Весела Гора…» Про юнака, який не міг одразу зізнатися матусі, що йде на війну… Коли його скосила куля до їхньої оселі, через відкриту квартирку залетів голуб чи голубка…

Вічна памʼять їм, світла памʼять. А рідним - здоровʼя, сили і божих благословіть.

Володимир Олійник, лауреат премії ім. Б.Хмельницького

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні