ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Субсидія по-новому: право чи безправ"я?

Електронна адреса Друкувати PDF

Про те, що субсидії будуть «урізати» чутки серед людей ходили ще з весни. Аякже інакше? Державі невигідно утримувати таку кількість, так би мовити, субсидиантів… А механізм урізання придумали швидко. І ось вже діє нова програма їх нарахування. Хто ж тепер має право на субсидію і кого лишили цього права - з такими питаннями звернулася до заступника начальника управління праці і соціального захисту населення Євгенії Мельничук.

 

Євгеніє Степанівно, який нині існує порядок звернення громадян щодо призначення субсидій?

Порядок призначення субсидій нині передбачає, що особа з числа зареєстрованих в домогосподарстві подає заяву та декларує про доходи для призначення житлових субсидій. Для опалювального періоду з жовтня 2018 року декларуються доходи за перший та другий квартали. Призначення житлових субсидій на опалювальний період проводяться до кінця листопада 2018 року. Вказані заявою декларації можна відправити як поштою так і електронною поштою на адресу управління праці та соціального захисту населення, яке знаходиться по вулиці Проскурівського підпілля, 32. Як і минулоріч, прийом громадян здійснюється в управлінні здійснюється в громадських приймальнях усіх мікрорайонах міста. Для осіб, які отримували житлові субсидії в неопалювальному періоді 2018 року повторно звертатися за призначенням непотрібно.

Чи зможуть поновити своє право на субсидію ті громадяни, які отримували її в попередньому опалювальному сезоні?

Кількість таких домогосподарств в попередньому сезоні складала 47500 осіб, це майже кожне друге домогосподарство. В цьому опалювальному періоді 2018-19 років у зв'язку із запровадженням змін, прогнозується скорочення до 23500 осіб.

Майже удвічі… З яких причин не призначатимуться субсидії?

Основні причини з яких не призначатимуться субсидії це: по-перше, перевищення опалювальної площі , яке нині складає 200 квадратних метрів для індивідуального будівництва та 120 квадратних метрів для квартир.

По-друге, наявність транспортного засобу з дати випуску якого не пройшло 5 років. По-третє, в складі домогосподарства з числа зареєстрованих, або їхніх членів сім'ї за шлюбом є непрацездатні особи. Також враховується наявність заборгованості за комунальні послуги, здійснення витрат протягом 12 і більше місяців на суму 50 тисяч, або отримання спадщини. І, ясна річ, збільшення доходів громадян.

Але ж збільшення ціни за природній газ і масова неплатоспроможність громадян змушують уряд до так званої лояльності щодо вирішення проблеми. В чому її суть?

Чинним законодавством з питань житлових субсидій передбачені винятки, коли житлова субсидія може бути призначена за рішенням комісії. Внесеними змінами доповнено перелік осіб, яким може бути призначена субсидія на нормову площу. Це громадяни, які отримали пенсію у зв'язку з втратою годувальника, або по інвалідності досягли пенсійного віку і отримують пенсію за вислугою років та особи з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу.

Також призначені субсидії домогосподарствам з розділеними рахунками. Тобто, субсидія може бути призначена окремим домогосподарствам, якщо частина їх житлового приміщення не перевищує 120 квадратних метрів для квартири і 200 квадратних метрів для індивідуального будинку. Крім того, домогосподарства, де є непрацюючі особи, може бути призначена субсидія, якщо є довідки про тривалу хворобу особи, або довідки про її наркотичну чи алкогольну залежність, що підтверджено лікарем. Якщо в домогосподарстві є заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховані доходи для призначення житлової субсидії, за рішенням комісії надається довідка про роботу та набуття страхового стажу в інших країнах з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Перелік країн розміщено на веб-сайті міністерства соціальної політики у розділі «Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво».

Які зміни внесені в перелік доходів для обрахунку субсидій?

Перелік доходів під час призначення житлових субсидій доповнено грошовими переказами із-за кордону, які мають декларуватися домогосподарством. З жовтня 2018 року не враховуються доходи сплачених аліментів та отриманні кошти згідно спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

 

Останне оновлення Субота, 10 листопада 2018 17:09  

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні