ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Затяжка курця — зашморг на шию

Електронна адреса Друкувати PDF
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Споживання тютюну носить епідемічний характер. Нині на кожного українця припадає 2 - 3 кг на рік тютюнових виробів, незалежно від віку, статі і споживання.

Поряд із збільшенням захворюваності і смертності, пов’язаних з тютюнопапінням, вчені відмітили зміни на генетичному рівні, збільшилось’ число недоношених дітей, дітей з низькою масою тіла, зниження імунітету. Все це ще більше примножує соціальні, економічні і біологічні втрати суспільства.

Що споріднює алкоголіка, курця і любителів парфумів? У природі існують радіоактивні гази, які виділяються з надр землі в атмосферу. В середньому за розмірами приміщенні знаходиться від 200 до 400 беккерелей радіоактивного газу радону в кожному кубічному метрі повітря. Цей газ ми пропускаємо через легені. Але одним він завдає шкоди, іншим - ні.

Розносяться по організму і розчиняються в крові не всі гази, як, наприклад, кисень, який бере участь у побудові гемоглобіну крові. Радон не розчиняється в рідинах організму, якщо людина не вживає спиртного і не шкодить йому. Насичена алкоголем кров в альвеолах легень збагачується радоном і розносить його по органах і системах. Інший радіоактивний газ крилтон-85 викидається в повітря атомними станціями. Цей газ потрапляє в організм за такою ж схемою, як і радон.

Розчиняючись у крові під дією алкоголю, радіоактивні гази пошкоджують в значній мірі клітини, але найбільше - клітини головного мозку. Коли, там іде радіоактивний розпад ядра радону і криптону-85, випромінюються альфа-частинки, які летять з шаленою швидкістю, пошкоджуючи на своєму шляху до 200 тис. атомів (одна альфа-частинка), перетворюючи їх в йони у величезній кількості. При цьому порушуються фізіологічні процеси в нервових клітинах і клітинах інших органів і систем, призводячи до патологічних змін. Отже, радон і криптон-85 викликають,в організмі радіоактивне іонізуюче випромінювання і відповідний ступінь опромінення. Для того, щоб це підтвердити, вчені провели досліди, посадивши три цибулини. Одну поливали чистою водою, другу - 5% розчином алкоголю, третю опромінювали рентгенівськими променями. У першої цибулини виросли нормальні корінці, у «п’яної» цибулини на корінцях виросли вузлики, схожі на ракові пухлини, у третьої цибулини теж виросли вузлики, як і у «п’яної». Отже радіація і алкоголь призвели до ракових пухлин. Щось подібне виникає і в організмі. Радіоактивне випромінювання пошкоджує клітини крові - еритроцити. Ці червоні кров’яні тільця мають однакові заряди і за законами електродинаміки відштовхуються одне від одного, що дозволяє їм не злипатись і проштовхуватись по капілярах, несучи клітинам кисень. Але альфа-частинка, яка мчить з шаленою швидкістю, зриває з еритроцитів електрони, позбавляючи їх зарядів, і вони злипаються, утворюючи тромби. Це видно у п’яниць неозброєним оком, коли на ранок після пиятики в них очі червоні -це своєрідний тромбоз капілярів очей, вони закупорені тромбами і кров вийшла в оточуючі тканини. Така картина спостерігається і в головному мозку - мікротромбози. При постійному вживанні алкоголю рано чи пізно трапляються інсульти, інфаркти, закупорка судин кінцівок облітеруючі ендартеріїти.

Зсередини організму опромінюються не тільки п’яниці, а й курці. Хімічна та радіоактивна атака організму починається при тепловій перегонці цигарки. При затяжці в місці тління тютюну температура піднімається від 750°С до І200°С, коли йде термоядерна реакція і виділяються радіоактивні речовини: полоній-210, радій-226, вісмут, свинець, кобальт. Ці радіоактивні ізотопи, особливо полоній-210, призводять до атрофії тканин статевих органів чоловіків, викликаючи безпліддя, імпотенцію, у жінок пошкоджуються яйцеклітини. Від однієї пачки цигарок людина отримує опромінення в 50 рад. Нерідко у тих чоловіків, котрі відмовилися від’ цигарок, статева здатність відновлюється через 100 днів, проте потрібно додатково пролікуватись.

В організм разом з тютюновим димом заносяться нафтоли, крезоли, карбоксильні кислоти, іони важких металів, токсичному димі більше 4 тисяч, і вони призводять до значних патологічних змін.

Нас часто інформують в засобах масової інформації про забруднення навколишнього середовища підприємствами, коли гранично допустима концентрація (ГДК) токсикантів перевищує в 10-15-100 разів. А в скільки разів перевищує гранично допустиму концентрацію забруднення токсичними речовинами, які містяться в тютюновому димі? По нікотину в 115000 разів, сажі - 30000, бензопірену - 17400,; окисах азоту - 9200, синильній кислоті - 1880, діціану - в 460 разів... По всіх токсичних речовинах перевищення ГДК в 384000 разів. Це означає, що в стільки разів тютюновий дим необхідно попередньо, розбавити чистим повітрям, щоб його можна було використати для дихання. Хімічне навантаження на організм при спалюванні однієї цигарки складає 695 ГДК на 1 куб. м., при споживанні 20 цигарок -13900 ГДК на 1 куб. м. В середньому курець дихає середовищем, яке по забрудненню перевищує гігієнічні нормативи в 1100 разів. Від підприємств-забруднювачів ми вимагаємо забруднення повітря не більше 1 ГДК. .

Ще одна проблема — це теплове враження дихальних шляхів. На вході в ротову порожнину температура диму становить 50 - 60°С. На перший погляд це невисока температура, але “при багаторазових теплових атаках» приблизно в 200 разів за добу разом з діями токсикантів на слизові оболонки, виникає екстремальна ситуація, в клітинах порушуються нормальні функції, що призводить до генетичних змін і нормальна клітина може переродитись в ракову. Звідси рак губи, ротової порожнини і гортані в 90% випадків діагностується у курців. Чому людина не відчуває факту отруєння? Бо в цигарковому димі міститься наркотична речовина нікотин, яка знімає симптоми отруєння, але через годину-дві, а в кого й раніше, дія наркотика закінчується, а токсиканти продовжують руйнівні процеси в організмі. Тому клітини подають сигнал в головний мозок про отруєння, курець відмічає тягу до цигарки, запалює, подає клітинам разом з димом і токсикантами наркотик, Клітини обмануті, зняті симптоми інтоксикації - отруєння продовжується, і так по замкненому колу, вкорочуючи вік.

Спробуйте подихати димом, яке виділяє багаття. Чомусь всі від нього втікають, а вкиньте кілька пачок цигарок в нього, і курці з насолодою будуть його вдихати.

Захворюваність у курців в 40 разів вища по облітеруючому ендартеріїту, 25 - хронічному бронхіту, 22 - стенокардії, 25 - раку легень, 18 - інфаркту міокарда, 10 - раку сечового міхура, 10 - виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту, ніж у некурців. Тривалість життя скорочується в середньому на 6 - 12 років. На такій «димовій тязі» до пенсії багато курців не дотягують. Дія тютюнових токсикантів, опосередкована в часі, тому затяжка димом не призводить до миттєвої хвороби чи смерті.

Найбільш незахищені - пасивні курці, особливо діти до року, коли молоді батьки отруюють їх - димом і фактично стають злочинцями для своїх дітей, оскільки діти ще не вміють говорити, захищатися і просити допомоги. . Отже, тютюнові вироби необхідно віднести до хімічної зброї масового знищення, бо в середньому в Україні, на думку вчених, від споживання цигарок за рік близько 70 тисяч громадян зникає. Можна сказати, що торік 70 тисяч українців «кинули палити» - вони померли.

Мушу засмутити жінок, котрі користуються парфумами та косметикою, що містять спирт. Радон і криптон-85 розчиняються в спирті, що міститься в парфумах. Жінки ним дихають, йде з’єднання з радіоактивними газами. Звісно, дія запахів не така сильна, як дія випитого алкоголю, але вона постійна, що збільшує радіоактивне випромінювання, ніж при періодичних випивках. Тому жінки ризикують мати в організмі атомний реактор, випалюючи цигарку, як і п’яниці. Недарма мовиться: «Той, хто палить і п’є, ніколи не старіє, бо помирає передчасно».

Втрати у зв’язку з тютюнопапінням незрівнянні з втратами з інших причин, в тому числі від дорожніх катастроф, бо вони нічим не виправдані, є тільки наживою певних бізнесових структур.

Всі балачки про, наповнення держбюджету за рахунок реалізації тютюнових виробів не що інше, як планування хвороб, народження неповноцінного потомства. Не народився ще курець, який привселюдно повідомив би, що досяг здоров’я і благополуччя від цигаркового диму - він стає інвестором тютюнової мафії, кожний день носячи гривні до тютюнової наркотичної лавки, а потім в лікарні і аптеки на вікування набутих хвороб.

Все, що погано для однієї людини, не може бути корисно для суспільства в цілому. Яка кількість цигарок може’ бути нешкідливою? 0,017 цигарки на добу, або 1,1 мм, якщо вона буде тліти рівномірно, що технічно забезпечити неможливо. Сьогодні в Україні настала пора проводити протиепідемічні заходи по відношенню до цигарок, а не писати на коробках застороги та вміст шкідливих речовин.

В. БАБІЙ, лікар-нарколог

заступник голови Володарської районової Звичаєвої громади Українських козаків»

P.S.: ...торік 70 тисяч українців «кинули палити» - вони померли. На базарі продавець продає тютюн и каже, хто це зілля буде вживати той старим не буде, собака не вкусить, злодій в хату не залізе. Покупець купив, а тоді питає: “а чому це я старим не буду?” - Бо до старості не доживеш.
- Чому собака не вкусить? - Бо з палкою будеш ходити. Чому злодій в хату не залізе? - Бо буде чути, як цілу ніч кашлятимеш.

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні