ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

ГРИГОРІЙ ГОНЧАРУК: «МИ ВИЯВЛЯЄМО І РОЗВИВАЄМО ТАЛАНТИ ДІТЕЙ»

Електронна адреса Друкувати PDF
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Рік 2013, який був щедрим на сонячне тепло запізнілого бабиного літа, був оголошений Президентом України Роком дитячої творчості. Яскравою віхою це позначилося в житті всіх позашкільних закладів освіти Хмельниччини. Адже наша область стала лідером у питаннях розвитку дитячої творчості.
Як розповів директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації Віктор Очеретянко, за результатами попереднього моніторингу сьогодні позашкільною освітою охоплено близько 70 відсотків дітей шкільного віку. Але саме у цьому році тенденція зростання контингенту вихованців в області набрала чималих обертів. Так, до прикладу тільки в Дунаєвецькому районі додатково виділено 30 ставок керівників гуртків. У м.Шепетівка практикується робота студій раннього естетичного розвитку малечі, що дає змогу залучити до позашкілля дітей дошкільного віку. У м.Кам’янець-Подільському активно використовуються інноваційні форми роботи з дітьми. Серед них дистанційне позашкілля, контактний зоопарк та розвиток мережі філій профтехосвітніх навчальних закладів.

На теренах Хмельниччини координацію діяльності всіх позашкільних навчальних закладів здійснюють 4 обласні центри учнівської молоді – науково-технічної творчості, еколого-натуралістичний, туризму і краєзнавства та фізичного виховання.

За результатами участі учнівської молоді регіонів у всеукраїнських оздоровчо-масових заходах з науково-технічного напряму вже п’ятий рік поспіль обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді утримує перше місце, а за результатами якісних показників у 2013 року втретє посідає другу сходинку у загальнодержавному рейтингу.
«Наш центр, - розповідає директор обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Гончарук, - веде 4 основні напрями роботи: науково-технічний, художньо-естетичний, науково-дослідницький (Мала академія наук) та робота з лідерами учнівського самоврядування. Так, приміром з художньо-естетичного напряму організовано та проведено 10 обласних масових заходів, в яких взяли участь понад 6,5 тисяч школярів. Ми пишаємося перемогами наших вихованців на всеукраїнських та міжнародних заходах. Наші юні співаки, актори, танцюристи та майстри декоративно-ужиткового мистецтва вибороли 126 призових місць на Всеукраїнському рівні посівши І місце у Всеукраїнському рейтингу».
Показником творчого зростання і підвищення виконавської майстерності є збільшення кількості колективів, які мають Почесні звання «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив».
На сьогоднішній день в області творчо працюють 6 колективів, які мають Почесне звання «Народний художній колектив» і 39 колективів - Почесне звання «Зразковий художній колектив».
«У рамках соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України», - продовжив розповідь Григорій Макарович, ми активізували діяльність Малої академії наук. Нині її Хмельницьке територіальне відділення об’єднує 20 районних та 6 міських філій, в складі яких функціонують 417 наукових товариств та осередків учнів. Контингент учнів-членів Хмельницького територіального відділення МАН на сьогодні становить 6702 учні, що на 7% більше в порівнянні з 2012 роком. Кількість учасників МАН із сільської місцевості у відсотковому співвідношенні становить на сьогодні 67 відсотків від загальної кількості учнів-членів МАН області.
Майже вдвічі у порівнянні з минулим роком збільшилась кількість перемог юних дослідників Хмельниччини у фінальному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. (2-І, 4 –ІІ та 10 – ІІІ-х місць на Всеукраїнському рівні на ІІІ етапі конкурсу захисту у 2013 році).
Два переможця Роман Статкевич, учень Нетішинського НВК, та Тетяна Трофімчук, учениця Шепетівського НВК №1, стали стипендіатами Президента України. Тобто, ці перемоги свідчать про те, що ми докладаємо всіх зусиль, аби виявляти і розвивати таланти наших дітей».
Безперечно, запорукою успіху у педагогічній справі є творча особистість педагога. У нас працюють талановиті фахівці. Про це свідчить те, що у 2013 році педагоги Хмельниччини посіли почесне І місце у Всеукраїнському конкурсі на кращі навчальні програми, навчально-методичні посібники та методичні розробки з початково-технічного профілю науково-технічного напряму позашкільної освіти.
Приємно, відзначити, що талановитої молоді стає більше. Це є підґрунтям для оптимізму й віри в успішне майбутнє України.

_Наталія

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні