ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

Чому підлітки стають агресивними?

Електронна адреса Друкувати PDF
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Сумна статистика показує , що дедалі частіше за розбій , пограбування та , навіть , вбивство до в’язниці потряплють підлітки. Кількість бійок в школах невпинно росте , до речі, участь у них дедалі частіше беруть і дівчата.

Звичайно, найлегше казати , що в “наш час” такого не було, проте річ, напевне, не в часі, а, можливо, у вихованні? Зайдіть на інтернет сторінки, вони просто переповнені всілякими відео, де вбивають, гвалтують, б’ють і ... не рідко по-справжньому

Нестійка, несформована дитяча психіка приймає все це за кліше поведінки. Численні американські бойовики, де вбивають, трощать , грабують з посмішкою на обличчі , змушують сприймати глядачів такого кіно, що це норма поведінки. Тому дійсно не дивно, що чим менша дитина, тим більше вона агресивна. Адже це дуже легко пояснюється, чим менша дитина, тим незахищеніша її психіка. Хоча, дорослі також в деякій мірі беззахисні.

Але не варто поспішати звинувачувати у всьому телевізор та інтернет. Є ще одна досить вагома причина виплесків агресії. А саме- комп’ютерні ігри. Звичайно не всі, а тільки ті, стратегією яких є вбивство. А саме такі чомусь дітки полюбляють найбільше. Граючи годинами в такі ігри, дитина часто поринає в світ віртуальної реальності! Нестійкій дитячій свідомості все дедалі тяжче стає відрізнити гру від реальності. І згодом основну суть гри - ламати й руйнувати, дитина переносить у своє реальне життя.

Проте агресія може бути викликана і зовсім не віртуальною реальністю, а навпаки зовсім домашньою буденністю, де, наприклад, батько зневажливо ставться до матері, або ж сама дитина є об’єктом викиду агресії. В такому разі, спочатку дитина зневажає таку поведінку, вважаючи її недемократичною та диктаторською, згодом , підростаючи та набираючи сили, вона вважає цю поведінку трохи несправедливою, проте бачить деякі її переваги, а згодом, подорослівши, лінію поведінки, яку колись вважала неприпустимою, зараз дитина вважає просто необхідною і активно її застосовує.

Іншою гіпотезою є те, що на поведінку людини впливає більшою мірою не соціум, а гени, тобто інстинкти закладені на генному рівні. Психологи стверджують, що людина, яка хоч раз здійняла руку на іншу буде це робити щоразу. Зрозумівши як це легко- не треба доводити свою правоту фактами, історіями, просто дав добрячого стусана і все- з тобою всі погоджуються, ти правий.

Звичайно, це лише версії про можливі причини, але ж як вберегти від цього близьких?

Намагайтеся проводити свій вільний не за переглядом бойовиків чи фільмів жаху(що руйнують психіку), а за переглядом невинних комедій!

Обмежувти час проведений за гранням у різманітні криваві ігри або взагалі відмовитися від таких. А не вистачає азарту і адреналіну, є інше хоча б “гонки“ до прикладу.

І не забувайте, що викидати свою лють , накопичену під час тяжкого трудового дня, краще на боксерську грушу в спортзалі, аніж на рідних й близьких у дома!

Ірина Скіць, учениця колегіуму №16.

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні