ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКО-МОЛОДІЖНА ГАЗЕТА виходить з 14.02.2008 Передплатний індекс 99876

НАСИЛЬСТВО В сучасній СІМ’Ї

Електронна адреса Друкувати PDF
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

НАСИЛЬСТВО В сучасній СІМ’Ї — хвороба суспільства
Насильство в сім’ї в його різних формах придбало в нашому суспільстві такі масштаби і глибину, які загрожують безпеці суспільства і особи: 30 - 40 відсотків всіх тяжких злочинів здійснюється в сім’ї, 38 відсотків від загального числа убитих на грунті сімейно-побутових конфліктів складають діти, інваліди, жінки, нездатні себе захистити. Головні жертви насильства в сім’ї - діти. Батьки щорічно б’ють дітей у віці до 14 років. Рятуючись від насильства, тисячі дітей біжать з будинку, багато з них знаходиться в розшуку. І оскільки не існує закону, що ефективно захищає від побутового насильства в сім’ї, з’явилася нова біда - самосуди - розправи з сімейними тиранами як форма вимушеного самозахисту.

Факти страшні. І, що найсумніше, не одиничні. Світ, під яким звалилися етичні опори, зробився жорстоким. Багато хто вважає, що все це з життя так званих неблагополучних сімей. Але не можна ж бути настільки суб’єктивними. Ми ще не знаємо всіх масштабів трагедії. Хіба ви ніколи не були свідком таких, наприклад, міських сцен. На автобусній зупинці чепуруха-мати із злістю в голосі відчитує дочку: малятко ступило в багнюку новенькими туфлями. Мати знімає обнову і веде дитину через калюжі босоніж. На крик жалісливих стареньких відповідає: “Моя дочка - що хочу, то і роблю. Наступного разу думатиме”. На жаль, сучасна сім’я перестає бути гарантом для людей похилого віку, жінок і дітей, оскільки інколи вона перетворюється на небезпечну зону злочинів проти особи. Ніхто не застрахований від можливості виникнення насильства в сім’ї. Жертвою сімейного насильства можуть виявитися і жінки і чоловіки, незалежно від віку, і багаті, і бідні. Звичайно, як стверджують психологи, найбільше від фізичного насилля страждають жінки і діти, а від психологічного – чоловіки.

Чи захищає потерпілих Закон України про насильство?
З 2001 року в Україні прийнятий закон «Про попередження насильства в сім’ї». Згідно з цим законом кожна особа має право на захист: від фізичного, психологічного, економічного та сексуального насильства. Так, приміром, як розповіла юрист Хмельницького міського центру «Родинний дім» Юлія Хібліна, заклад керується у своїй діяльності інструкцією «Щодо порядку взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї та молоді з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї». «Протягом доби, - як пояснила пані Юля, - ми подаємо надіслані нам заяви у службу у справах дітей та КМСД (кримінальна міліція у справах неповнолітніх)». Якщо доводиться факт вчинення насильства, то міліція складає протокол про ознаки його виявлення. Потім протокол направляється до суду, який вже виносить постанову про притягнення до адміністративної відповідальності про насильство в сім’ї. Але якщо є тілесні ушкодження, то це вже відкриття кримінальної справи.

АНАЛІЗ ТЕСТУ-ОПИТУвання: “НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї”
Проведене опитування думки подружніх пар про насильство в сім’ї виявило закономірність його проявів в сім’ї залежно від рівня респондентів, способу життя; перспективи розвитку насильства в російських сім’ях.

Неоднозначне сприйняття і оцінка респондентами конфліктних ситуацій. Найчастіше вони відносять до сімейного насильства побої (70%) . Близько половини опитаних (53.3%) вважає, що пияцтво, наркоманія і погрози застосування фізичної дії є свого роду насильницькими намірами. Дещо рідше оцінюють як насильство фізичні покарання дітей (37%) і систематична нецензурна лайка ( 23.3%). Постійні з’ясування відносин без нецензурної лайки, заборона або відмова займатися тим або з іншим справу не вважає сімейним насильством. Згідно з отриманими відповідями, сприйняття респондентами таких нефізичних дій (або бездіяння) родичів як провокація скандалів, лайка, покладення яких-небудь обмежень на їх життя як прояви насильства тим виразніші, чим вищий рівень освіти в опитаних.

Головними чинниками, що викликають сімейне насильство, респонденти називають, в першу чергу, пияцтво і алкоголізм, важку соціально-економічну ситуацію в країні та наркоманію.

Багато хто вказав на виникнення конфліктів внаслідок низького рівня культури сімейних стосунків та невміння вирішувати проблеми мирним шляхом.

Понад 80% чоловік відзначають дію преси, радіо і телебачення на прояв актів агресії і насильства в сім’ї. При цьому слід відмітити, що передавані через ЗМІ сцени насильства в художніх творах, на думку опитаних, чинять на сім’ю більш негативний вплив, ніж повідомлення про факти насильства і злочини в реальній дійсності. Близько 50% чоловік з числа тих, що піддалися насильству в сім’ї, зверталися за допомогою. Переважно респонденти удавалися до допомоги інших родичів і міліції..

Сьогодні жінки все частіше стикаються з такими кризовими ситуаціями, вихід з яких вимагає допомоги компетентних фахівців - соціальних працівників, психологів, педагогів, здатних не тільки розібратися в цих ситуаціях, виявити причини їх виникнення і можливі наслідки, але і підібрати найбільш раціональний шлях виходу з кризи.

Приміром, в м.Хмельницькому жертви сімейного насильства можуть звернутися за допомогою до обласного кризового центру для жертв насильства в сім’ї, куди на місяць особам, які не можуть проживати, надається тимчасове житло.

 

Реклама

ТДВ «Хмельницькзалізобетон»

Пропонує вироби з деревини, виготовлені на німецькому обладнанні «weinig», двері виготовлення дверних полотен.

- дошка підлоги, блок-хауз, вагонка
- сходинки та під сходинки
- широкий вибір продукції зі складу та на замовлення

м.Хмельницький, вул.Чорновола, 31,т.64-51-97


КП «Цивільжитлобуд»

Проводить будівництво –1, 2, 3 – кімнатних квартир поліпшеного планування: вода, газ, індивідуальне опалення, дитячий майданчик, металопластикові вікна, утеплені стіни, парковка, офісні приміщення. Продаються приміщення під офіси, гаражі та магазини. Виконуємо будь-які будівельно-монтажні роботи.

м.Хмельницький, вул. Камʼянецька, 47,
т. 72-07-75, 65-85-03, 70-69-75, 050-824-91-64
www.civbuild.com

 


Будівельна компанія "Діта"

виконує усі види будівельних робіт вже 20 років.
Ми почали свою діяльність з невеликіх обсягів ремонтніх робіт.
Але сьогодні наша компанія досягля значних успіхів у сфері будівництва і є лідером ринку у нашому регіоні.
Компанія розвивається і рухається у ритмі нових тенденцій та технологій.
Ми будуємо те, що необхідно суспільству, країні та світу.
вул. Червоноармійська, 5
29009 м. Хмельницький

+38 (0382) 61 97 78
+38 (067) 381 20 40
e-mail: manager@dita.ua
www.pf-dita.com


З приводу розміщення реклами звертатися за тел. 65-59-01


 


29000, м.Хмельницький, Кам'янецька 47
т.65-59-01
tviypog@gmail.com

Шановні читачі !
Розпочалася передплата на друге півріччя. передплатний індекс 99876


Сертифіковано в Україні